İSKİ ve İGDAŞ'da 5 Bin 457 İşçiyi Kapsayan Toplu İş Sözlemesi İmzalandı
< Geri

İSKİ ve İGDAŞ'da çalışan 5 Bin 457 üyemizi kapsayan toplu iş sözleşmesini Saraçhane'de düzenlenen tören ile imzaladık. 


Sözleşmeyi Sendikamız adına Genel Başkanımız Mustafa Şahin, 3 No'lu Şube Başkanımız Hüseyin Ozil, 2 No'lu Şube Başkanımız Adem Aşıkkutlu imzalarken işveren adına İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Genel Sekreter Hayrı Baraçlı, İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan ve İGDAŞ Genel Müdürü Ali İhsan Sılkım imzaladı.

 

Genel Başkanımız Mustafa Şahin törende yaptığı konuşmada bir toplu iş sözleşmesini daha sonuçlandırmaktan sevinç ve mutluluk duyduğunu söyledi. Sözleşmenin her iki tarafı da mutlu edecek bir şekilde sonuçlanması için büyük emek harcandığını ifade eden Şahin, sözleşmenin iyi bir sözleşme olduğuna inandığını söyledi ve emeği geçenlere teşekkür etti. 


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, konuşmasında İBB'nin 1994'ten bu yana belediyecilik adına Türkiye'de birçok konuda örnek teşkil eden icraatlara imza attığını; kurum olarak, çalışanı, işvereni ve idarecisi ile omuz omuza verip huzurlu bir şekilde işin en düzgününü yapmayı başardığını söyledi. 


Uysal, bazı belediyelerde gürültüler koparılarak toplu sözleşmeler imzalandığını, ancak 6-7 ay boyunca maaş alamayan işçiler olduğunu ifade etti. İşçinin alın teri kurumadan hakkını alması gerektiğini belirten Uysal, işçinin evine helalinden ekmek parası götürmesi ve bunu zamanında alarak çoluk çocuğuyla harcaması gerektiğini kaydetti. Büyükşehir Belediyesi olarak bunu, bugüne kadar başardıklarını söyledi.