15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ MİNNETLE ANIYORUZ
< Geri

Varlığımıza ve özgürlüklerimize karşı 15 Temmuz gecesi düzenlenen kanlı saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızdan her bir vatandaşımıza, sendikalarımıza, özel sektörden sivil toplum örgütlerine kadar bütün bir Millet tek yürek olmuş, inancı, azmi ve kararlılığı ile bu saldırıyı bertaraf etmiştir. Tarih boyunca hiçbir saldırı, baskı veya zulme boyun eğmemiş asil bir Millet; o gece, Cumhurbaşkanı, askeri, polisi ve sivil vatandaşları ile meydanları doldurarak, milletin silahını millete doğrultan vatan hainlerine geçit vermemiştir.   

Ne mutlu ki; Türkiye, yaşadığı travmayı kısa sürede atlatmış, aldığı tarihi dersle bağımsızlığını, demokrasisini, Milli birlik ve beraberliğini pekiştirmektedir. Ülke yönetiminde ve ekonomide gerçekleştirdiği reformlar ve terörle mücadelede attığı güçlü adımlarla geleceğe ve yeni hedeflere doğru hızlı ve emin adımlarla yürümektedir.

TES-İŞ, üyelerinin hakları ve çalışma hayatının sorunları konusundaki görüşlerini her platformda güçlü bir şekilde ifade etmektedir. Kurulduğu 1963 yılından bugüne kadar verdiği şanlı hak mücadelesini, üyeleri ve tüm teşkilatı ile birlikte kararlılıkla sürdürmektedir. Yerleşik bir demokrasi, güçlü bir devlet yönetimi ve güçlü bir ekonomi olmadan verilen sendikal hak mücadelesinin, emeğin arzu ettiği sonuçları vermeyeceğini bilen TES-İŞ; demokrasi, devlet idaresi, terörle mücadele ve ekonomide atılan her olumlu adımı desteklemeye devam edecektir. “Fırat Kalkanı” ile başlayan “Zeytin dalı Harekatı” ile devam eden ve bugün İdlib, Menbiç, Kandil ve tüm güney sınırlarımızda yürütülen terörle mücadeleyi sonuna kadar destekleyecektir.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü anmak, o karanlık gece yaşananları hatırlamak ve hatırlatmak, tüm değerleri ve kurumları ile birlikte Cumhuriyetimize, demokrasimize, milli birlik ve beraberliğimize sahip çıkmaktır.

Vatan ve demokrasi uğruna sivil, asker ve polis yüzlerce vatandaşımızın şehit edildiği, binlercesinin yaralandığı hain darbe girişimini tezgâhlayanları ve ülkemize karşı kin ve düşmanlık besleyenlerle iş tutanları hiçbir zaman affetmeyeceğiz.

 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle bir kez daha Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk ve silah arkadaşlarını, 15 Temmuz şehitlerimizi, bugüne kadar terör veya başka nedenlerle verdiğimiz sayısız şehidimizi minnet ve rahmetle anıyoruz. Şehit ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.