TÜRK-İŞ, 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ’NÜ 81 İL ve BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİ İLE SOSYAL MEDYA PLATFORMLARINDA KUTLAYACAK
< Geri

TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu gelişmeleri değerlendirerek bu yıl “1 Mayıs”'ın nasıl kutlanacağına dair bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre; 1 Mayıs,

81 ildeki bölge ve il temsilcilikleri tarafından düzenlenecek toplantılarla kutlanacak. Ayrıca TÜRK-İŞ'e üye sendikalar tarafından sosyal medya hesaplarından canlı yayın yapılacak.

TÜRK-İŞ'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

"TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu’nun 13 Mart 2020 tarihinde Ankara’da yapılan toplantısında, ülke ve çalışma hayatıyla ilgili gündemdeki konular görüşülmüştür. Başkanlar Kurulu toplantı sonrası açıklanan bildirisinde “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nün geçmiş yıllarda olduğu gibi tüm illerde ve merkezi düzeyde bir bölgede yapılmasını kararlaştırmış, bu yöndeki hazırlıkların gelişmeler değerlendirilerek Yönetim Kurulu tarafından yerine getirileceği” öngörülmüştü.

Dünyanın büyük bir bölümünde ve ülkemizde yayılan yeni koronavirüsün (Covid-19) günlük yaşamın birçok alanında olumsuz etkiye yol açtığı ve sağlık nedenleriyle ciddi tedbirler uygulandığı bilinmektedir.

TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu gelişmeleri değerlendirerek bu yıl “1 Mayıs” kutlamasının, fiziksel mesafe kurallarına mutlak bir şekilde uyulmak şartıyla, 81 ildeki bölge ve il temsilcilikleri tarafından düzenlenecek toplantılarla yapılmasını kararlaştırmıştır. Hazırlanan bildiri tüm işyerlerine gönderilecektir. Sendikalarımız, tüm sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlar yaparak coşkuyla 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayacaktır.

Konfederasyonumuz Yönetim Kurulu, 1 Mayıs 2020 tarihinde, Taksim Anıtına çelenk bırakmak için İstanbul Valiliği nezdinde girişimde bulunmuş ve gerekli başvuruyu yapmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…"