RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN
< Geri

Genel Başkanımız Ersin Akma, Merkez Yönetim Kurulu adına Ramazan Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Akma: "Üyelerimize, Tüm Emekçilere, Aziz Milletimize ve İslam Alemine Sağlık, Esenlik ve Huzur Dolu Bir Bayram Geçirmelerini Diliyoruz"

"Rahmet ve bereket ayının sonunda Ramazan bayramına kavuşmanın sevincini yaşıyoruz.   Gelişmiş medeniyetlere dahi diz çöktüren salgın nedeniyle, her zaman olduğundan farklı bir Ramazan ayı geçirdik. İftarları hep birlikte yapamadık ya da teravih namazlarını camilerde cemaat ile birlikte kılamadık. Ancak yoksulun, aç olanın halini anlamanın, nefsimizi terbiye etmenin yanında maskesiz dolaşmanın, endişe etmeden tek bir nefes almanın bile bize bahşedilmiş ne büyük bir lütuf olduğunun idrakına vardık.  Kaybettiklerimiz bize sahip olduklarımızın değerini hatırlattı. Bayram ile birlikte Allah'tan (cc), bizlere her manada kurtuluşu müjdelemesini, sahip olduklarımızın değerini bilmeyi nasip etmesini niyaz ediyoruz. 

Bayram süresince sokağa çıkma yasağı nedeniyle birbirimizle kucaklaşamayacağız, çoğunlukla eş ve çocuklarımızla sınırlı bir bayram yaşayacağız. Ama gönüllerimiz bir olacak. Millet olarak gösterdiğimiz sabır, dayanışma ve devletimizin aldığı tedbirlerin sonucunda; inşallah, çifte bayram yaşayacak ve kontrollü bir şekilde normal yaşantılarımıza döneceğiz. Bizim üyelerimiz, başta sağlık çalışanları ve pek çok diğer emekçi kardeşimiz gibi salgın döneminde dahi  işlerinin başında oldular. Hayatı güzelleştirmeye ve alın teri ile dünyayı yaşanabilir kılmaya devam ettiler. Üyelerimizden başlayarak birlik beraberliğimizi güçlendirmeye ve bütün bir teşkilat olarak çalışma hayatını insan onuruyla yoğurarak, çalışanlar adına adalet aramaya devam edeceğiz. Bu koşullar ve hedeflerle kavuştuğumuz Ramazan Bayramında, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyoruz. Üyelerimizin, tüm emekçi kardeşlerimizin, Aziz Milletimizin ve İslam aleminin Ramazan Bayramını en kalbi duygularımızla kutluyoruz."