ENERJİ TASARRUFU HAFTASI KUTLU OLSUN
< Geri

Hayatın her alanında iş görme ve hareket etme kabiliyetine sahip olabilmek, ısı, ışık ve benzeri yaşamsal ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek noktasında muhtaç olduğumuz enerjinin verimli bir şekilde kullanılması ekonomimiz ve geleceğimiz açısından son derece önemlidir.   

Ülkemiz, nüfusumuzun ve ekonomimizin büyüklüğü oranında ilave enerji kaynaklarına ve üretimine ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle enerjinin verimli kullanılması, ihtiyaç dışı tüketilmemesi konusunda farkındalık yaratmak amacıyla her yıl ocak ayının ikinci haftası “Enerji Tasarrufu Haftası” olarak kutlanmaktadır. 

Enerjinin sendikamıza üye işçiler tarafından büyük emek harcanarak üretildiği ve vatandaşlarımızın kullanımına sunulduğu unutulmamalı, tasarruf edilen her enerjinin aynı zamanda üyelerimizin alın terinin ve emeğinin korunması anlamına geleceği bilinmelidir. 

TES-İŞ Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak, ekonomimize katkıda bulunmak ve gelecek nesillere daha güçlü bir Türkiye’de yaşama imkanı sağlamak adına vatandaşlarımıza enerjiyi yerinde ve tasarruflu bir şekilde kullanmaları çağrısında bulunuyor, “Enerji Tasarrufu Haftasını” kutluyoruz.