19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN !
< Geri

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN !

16 Mayıs 1919'da 9. Ordu Müfettişi Mustafa Kemal'in Bandırma Vapuru ile Galata Rıhtımından ayrılması ve 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a ayak basmasıyla Türk Milleti'nin kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesi fiilen başlamıştır. Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Anadolu'ya kolay geçiş sağlayan ve stratejik öneme sahip olan Samsun'a çıkmasıyla Türk Milletinin düşman işgalinden kurtuluşunun ilk ateşi yakılmış ve bağımsızlık umutları inanca dönüşmüştür. Aynı zamanda  Milletimizin kaderini değiştiren ve daha sonra savaş meydanlarında yazılan destanlar ve Cumhuriyetin ilanı ile taçlandırılan 19 Mayıs 1919, bu nedenle Milli Mücadele tarihimizde son derece önemli bir tarihtir.

Bağımsızlık mücadelemizin büyük önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu önemli günü gençlere armağan etmiştir. Gençlerimizin ülkemiz ve Milletimizin geleceği için çalışmaları, toplumsal faydayı  gözeterek başta ailelerine ve ülkelerine yararlı birer fert olarak yetişmeleri büyük önderimizin en büyük ideali olmuştur. 

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı 103. yılında coşkuyla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.

TES-İŞ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU