Genel Merkez Yönetim Kurulumuz, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Vedat Bilgin'i Makamında Ziyaret Etti
< Geri

Genel Merkez Yönetim Kurulumuz, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Vedat Bilgin'i Makamında Ziyaret Etti
Genel Başkanımız İrfan KABALOĞLU başkanlığında; Genel Başkan Yardımcılarımız Hüseyin ÖZİL, Naif BALANDİ, Dural KARAKOÇ, Adem AŞIKKUTLU, Eşref ERDEN, Fatih TÜLEK ve Osman GÜNGÖR’den oluşan Genel Merkez Yönetim Kurulumuz, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Vedat Bilgin'i makamında ziyaret etti.
TBMM’ye gelmesi beklenen EYT düzenlemesi, asgari ücretin vergi dışı bırakılması, sözleşmelilere kadro verilmesi konularında T.C. Çalışma Bakanımız Sayın Vedat Bilgin’e teşekkürlerini ileten TES-İŞ Heyeti; DSİ, TEİAŞ, EÜAŞ, TEDAŞ, İLBANK ve T.C. Enerji Bakanlığında çalışan üyelerimizin toplu iş sözleşmeleri, bu kurumlarda taşeron veya geçici çalışan üyelerimizin daimi işçi kadrolarına alınması konusundaki taleplerimizi bir kez daha dile getirerek, bu konuda devam eden çalışmaların sendikalar tarafından memnuniyetle karşılandığını ifade etti. MAPEG, TENMAK ve Nükleer Enerji çalışanlarının tip sözleşmeye değil, Enerji Bakanlığı Toplu İş Sözleşmesine dahil edilmeleri talebimizi dile getirdi.
Yapılan görüşmede 696 Sayılı KHK ile kadroya alınan üyelerimizin ücret ve ücrete bağlı ödemelerinin emsal ünvan ve kıdemdeki işçilerle eşitlenmesi, zorunlu olarak emekli edilmeleri uygulamasının kaldırılması, pozisyon değişikliği, tayin hakkı ve yevmiye intibakının yapılması konuları gündeme getirildi.
Görüşmede ayrıca; gelir vergisi matrahının artırılması yönünde düzenleme yapılması, asgari ücret artışı sonrası kıdem ve pozisyonlar arasında yevmiye farkı kalmaması nedeniyle kamu toplu iş sözleşmelerinde skala ayarlaması yapılması, özel sektörde çalışan üyelerimizin banka promosyonu alması konularında taleplerimiz ifade edildi. Enerji işkolunda çalışan tüm işçiler için fiili hizmet ile ilgili Sayın Bakana ayrı bir dosyanın sunulduğu görüşmede sendikamızın öncelikleri arasında yer alan diğer konular gündeme getirildi.
Sayın Bakanımıza ziyaretimiz ve gösterdiği nezaketten dolayı teşekkür ederiz.