18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ KUTLU OLSUN
< Geri

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ KUTLU OLSUN

Malazgirt ile başlayan şanlı tarihimizin en önemli zaferlerinden birisi olan Çanakkale Savaşı, aynı zamanda dünya tarihine de altın harflerle yazılmış, emperyalist güçlere karşı mazlum milletlerin umudu olmuş bir diriliş ve varoluş destanıdır. Tüm olumsuz şartlara ve imkansızlıklara rağmen vatan topraklarını canı pahasına koruyarak düşmana “Çanakkale Geçilmez Sözünü” ezberleten Milletimiz, Çanakkale’de elde ettiği zafer ile bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya kanıtlamıştır. 

Çanakkale Zaferi “Boylarından büyük silahları, dünyadan büyük yürekleri olan kınalı kuzuların zaferidir.” Adını tarihe altın harflerle yazdıran bu zafer, askerlerine; "Taarruzu değil, ölmeyi" emreden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, vatan ve milletin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden şehit ve gazilerimizin, kadın-erkek topyekün Türk milletinin zaferidir.

Atatürk'ün "Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir, emin olmalısınız ki; Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur." ifadesinde belirttiği bu yüksek ruh vatan topraklarını ve Türkiye Cumhuriyeti’ni ebediyete kadar bağımsız ve hür kılmıştır. Kahramanmaraş’ta yaşanan ve asrın felaketi olarak adlandırılan depremlerde, Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya’da yaşanan sel felaketlerinde gösterdiği dayanışma ile Milletimiz, sahip olduğu yüksek ruh ve birlik beraberliğinden hiçbir şey kaybetmediğini göstermiştir. 

TES-İŞ Sendikası Yönetim Kurulu olarak; Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyoruz. Milletimize yaşanan felaketler nedeniyle bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, Çanakkale Zaferi'ni 108. yıl dönümünde büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

TES-İŞ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU ADINA

GENEL BAŞKAN İRFAN KABALOĞLU