“30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN”
< Geri

“30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN”

Genel Başkanımız İrfan KABALOĞLU, 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle Genel Merkez Yönetim Kurulu adına aşağıdaki şekilde bir mesaj yayımlamıştır.

 “Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışıyla başlayan Milli Mücadele dönemi tüm olanaksızlıklara rağmen 30 Ağustos 1922’de taçlanmış, esaret kabul etmeyen Milletimizin nice şehitler vererek elde ettiği büyük bir zafer ile sonuçlanmıştır. Atalarımız; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustos’ta başlattıkları Büyük Taarruz’un ardından Dumlupınar’da tarih sayfalarına altın harflerle yazılmış büyük bir zafer elde etmiş ve Anadolu topraklarını ebedi vatan toprakları olarak Milletimiz adına tescil ettirmiştir.

Böylece İstiklal Marşımızın son kıtasında yer alan “ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal” sözlerinde ifade edildiği gibi Milletimizin Anadolu topraklarındaki ebedi varlığı tüm dünyaya ilan edilmiştir.

Tarih boyunca vatan ve bağımsızlık için nice zaferler elde eden Milletimiz, bugün de özellikle savunma sanayi ve enerji sektöründe tam bağımsız Türkiye için önemli atılımlar yapmaktadır. Savunma sanayi ve enerji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor ve büyük bir memnuniyetle izliyoruz. Özellikle; yenilenebilir, temiz ve alternatif enerji kaynaklarına yapılan yatırımları Türkiye’nin geleceği açısından önemli görüyoruz. Hidroelektrik santrallerimiz, barajlarımız, termik santrallerimiz, doğalgaz ve atıktan enerji üreten santrallerimiz, elektrik iletim ve dağıtım işyerlerimiz, sulama birliklerimiz ve enerji işkolunda çalışan tüm üyelerimizle; Türkiye Enerji Su ve Gaz İşçileri Sendikası olarak, enerjide tam bağımsız ve güçlü Türkiye hedefine ulaşmak için büyük bir özveri ve azimle çalışıyoruz. Bize emanet edilen güzel vatanımızı gelecek nesillere güçlü ve yaşanabilir bir ülke olarak taşımak için çalışıyoruz. Bu yolda büyük fedakarlıklar gösteren üyelerimizin güvenli bir şekilde ve en iyi koşullarda, adil ve insan onuruna yakışır bir ücretle çalışabilmeleri için mücadele ediyoruz.

Şanlı tarihimiz boyunca elde edilen nice zaferleri, yazılan nice destanları ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı daha anlamlı kılmak, bizlere bu güzel vatanı emanet eden kahraman şehit ve gazilerimizin ruhlarını şad etmek için Türkiye’nin enerji bağımsızlığı, kalkınması ve emekleri karşılığında aldıkları ücretle geçinen arkadaşlarımızın insan onuruna yakışır çalışma koşullarına kavuşması için tüm gücümüzle çalışmaya ve verdiğimiz sendikal mücadeleye kararlılıkla devam edeceğiz.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Milli Mücadelenin Başkumandanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, canları ve kanlarıyla vatanını, bağımsızlığını, milletini ve namusunu koruyan kahraman gazi ve şehitlerimizi minnetle yad ediyoruz. Ebediyete intikal eden gazi ve şehitlerimize Allah'tan (cc) rahmet diliyoruz”.

TES-İŞ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU ADINA
GENEL BAŞKAN İRFAN KABALOĞLU