RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
< Geri

RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Dini vecibelerimizi yerine getirerek Mübarek Ramazan Ayı ve Kadir Gecesinin rahmet ve bereketiyle maneviyatımızı güçlendirdik. Bugün itibariyle Ramazan Bayramı’na kavuşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Pandemi ve ardından dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan savaşlar, ekonomik dalgalanmalar ve yüksek enflasyon neticesinde son yıllarda küresel ölçekte gerilimin ve ülkemizde ekonomik zorlukların hakim olduğu günler yaşıyoruz. Çalışan kesim ve sendikalar olarak bir kez daha sebebi olmadığımız sorunların bedelini ödememek için mücadele ediyoruz.

Bu mücadele çerçevesinde; TES-İŞ Genel Merkez Yönetimi olarak; sizlerden aldığımız güç, sahip olduğumuz sorumluluk bilinci, şeffaf, katılımcı yönetim anlayışımızla toplu iş sözleşmelerimizi en iyi şekilde bağıtlamak, çalışma koşullarını ve yaşam şartlarını iyileştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Dürüst, onurlu ve bizlere gösterdiğiniz güvene layık olmak için attığımız her adımda vicdan muhasebesi yaparak ilerliyoruz. Bu şekilde, göreve geldiğimiz günden bugüne örgütlü olduğumuz kamu işyerleri ve özel sektörde önemli mesafeler katettiğimize inanıyoruz. Üyelerimizin beklentilerinin devam ettiği işyerlerimizde iyileştirmelerle yeni kazanımlar elde etmek için üyelerimizin taleplerini dikkate alarak yoğun bir şekilde çalışıyoruz.

Geçtiğimiz hafta demokratik koşullarda ve barış içerisinde dünyaya örnek olacak bir yerel seçim süreci yaşadık. Tüm siyasi partileri ve seçimle göreve gelenleri tebrik ediyor, seçim sonuçlarının ülkemize hayırlar getirmesini diliyoruz. Sadece sendikaların ve sivil toplum örgütlerinin söz sahibi olduğu demokratik bir düzende, yaşadığımız ekonomik sıkıntıların üstesinden gelinebileceğine inanıyoruz. Bayramlar; milli meselelerde ve aile ilişkilerinde birlik beraberliğin pekiştiği günlerdir. TES-İŞ ailesi olarak; kuruluş yılımız olan 1963'den bu yana tüm sorunlarımızı üyelerimizle, sendikamıza yeni katılan ve daha önce sendikamızdan ayrılıp, belki bizim iyi anlatamadığımız yada ikna edemediğimiz bazı engelleri dışarıdan daha iyi görerek evlerine geri dönen işçi arkadaşlarımızla birlik beraberlik içerisinde çözüme kavuşturduk ve bugün yasalar ve toplu iş sözleşmelerimizle güvence altında olan pek çok kazanım elde ettik.

Sendikal birlik beraberliğimizin, işkolumuzda elde edeceğimiz yeni hak ve başarılarımızın tek anahtarı olduğunu yaşadığımız tecrübelerden biliyoruz. Daha önce sendikamızdan ayrılan işçi arkadaşlarımıza yaşatılan mağduriyetler ve Enerji İşkolunda çalışan tüm işçi kardeşlerimizin kapısı ardına kadar açık olan sendikamıza yeniden katıldıklarında anlattıkları, sendikal başarının ancak ve ancak her türlü mücadelenin tek çatı altında tek yürek verilmesiyle mümkün olabileceğini açıkça göstermektedir. Dolayısıyla, Ramazan Bayramı’na sendikal başarı için sahip olduğumuz yegane değer olan birlik beraberliğimizi her daim korumanın ve güçlendirmenin mutluluğu, yeni katılımlarla sayısı 71 bine ulaşan TES-İŞ ailesinin birer neferi olmanın gururuyla giriyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın hanelerinize neşe, coşku, mutluluk, barış ve huzur, sofralarınıza bereket getirmesini diliyoruz. Üyelerimizin, Milletimizin ve İslam Aleminin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyoruz.   

TES-İŞ Genel Merkez Yönetim Kurulu adına
Genel Başkan İrfan KABALOĞLU