GENEL BAŞKANIMIZ KABALOĞLU, TÜRK-İŞ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU
< Geri

 GENEL BAŞKANIMIZ KABALOĞLU, TÜRK-İŞ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

 

Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’in 30 Kasım-2 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen 24. Olağan Genel Kurulunda 1. Yedek Üyeliğine seçilen Genel Başkanımız İrfan KABALOĞLU, TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak’ın vefatı nedeniyle ve Tüzüğün ilgili maddesi gereğince TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Genel Başkanımız KABALOĞLU’nun katılımıyla, 17 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilen TÜRK-İŞ Genel Merkez Yönetim Kurulu toplantısında, Tüzük hükmü çerçevesinde yeniden görev dağılımı yapıldı. Yeni görev dağılımına göre; 3-4 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen TES-İŞ 12. Olağan Genel Kurulunda TES-İŞ Genel Başkanlığına seçilen İrfan KABALOĞLU, Teşkilatlandırma İşlerinden Sorumlu TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Ebediyete intikal eden ve aynı zamanda TÜRK METAL Onursal Başkanı olan Pevrul KAVLAK’a bir kez daha Allah’tan (cc) rahmet, metal işçilerine, TÜRK-İŞ teşkilatına ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Genel Başkanımız Sayın KABALOĞLU’na başarılar diliyor, yeni görevinin üyelerimize, TÜRK-İŞ teşkilatına, tüm emekçilere ve çalışma hayatına hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

 

TES-İŞ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU