23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
< Geri

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

23 Nisan 1920 tarihinde Türk Milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi açılmış, Türk halkının bağımsızlığı ilan edilmiştir.  Birinci Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşundan bir yıl sonra Milli Bayram olarak kutlanılmasına karar verilen bu anlamlı gün 1929 yılında Atatürk tarafından geleceğe umut dolu, ışıl ışıl  gözlerle bakan çocuklara armağan edilmiş ve Çocuk Bayramı olarak kutlanılmaya başlanmıştır. 

Yıllardır farklı ülkelerden çocukların katılımı ve çeşitli etkinliklerle kutlanan dünyada eşi benzeri olmayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. Yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz. 

Demokrasimize ve bağımsızlığımıza düşkünlüğümüzü perçinleyen, çocuklarımızın geleceğinin teminatı TBMM’nin kuruluş yıldönümü olan bu önemli günde Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tarih boyunca Milletimizin karşı karşıya kaldığı her tehdit ve saldırıda kahramanca çarpışarak can veren kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyoruz. Tüm şehitlerimize Allah’tan (cc) rahmet diliyoruz. Ruhları şad olsun. 

TES-İŞ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU ADINA GENEL BAŞKAN İRFAN KABALOĞLU