TES-İŞ Sendikası Geniş Kapsamlı Eğitim Programları Başladı
< Geri

TES-İŞ Sendikası Geniş Kapsamlı Eğitim Programları Başladı

Sendikamıza ait Adrina Termal Hotel’de Denetim ve Disiplin Kurulu Üyelerimiz, Baştemsilci ve Temsilcilerimize yönelik düzenlediğimiz eğitimlerimiz, 7 Mayıs 2024 tarihi itibariyle başladı. İlk eğitim programımıza TES-İŞ Sendikası Van, Urfa, Elazığ, Diyarbakır 1 ve 2 No Şubelerimizden katılım sağlandı. 

Eğitim programımız açılış oturumunun ardından Temsilciler Kurulu Toplantısı ile devam etti. Genel Başkanımız İrfan KABALOĞLU, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve ilgili Şube Başkanlarımızın da katıldığı toplantıda işyerlerinde yaşanan sorunlar, sendikamızın toplu iş sözleşmeleri ve gündemindeki diğer konular, elde edilen kazanımlar ve üyelerimizin devam eden beklenti ve talepleri üzerine karşılıklı istişarelerde bulunuldu. 

Temsilciler Kurulu Toplantısının ardından iki gün boyunca interaktif eğitim seminerleri yapıldı. Eğitim programı kapsamında; “toplu iş sözleşmeleri ve sosyal güvenlik hukuku”, “iş ve meslek hastalıkları, sendikalaşmanın ve sendikaların işyerlerinde ortak İSG kültürü oluşturulmasına katkısı”, “İSG mevzuatı, işverenin sorumluluğu ve sendikaların rolü” gibi konularda eğitim seminerleri düzenlendi.

Seminerlerin ardından; üyelerimiz arasında farkındalığı artırmak, görüş ve önerilerini almak amacıyla, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Eğitim Merkezi uzmanlarınca “sendikaların işyerlerinde ortak İSG kültürü oluşturulmasına katkısı”, “iş ve meslek hastalıklarının olası nedenleri”, “iş kazaları ve meslek hastalıklarında psikolojik etmenler”, “proaktif yaklaşımın önemi” ve “sendikaların sunabileceği katkılar” başlıklarında bir çalıştay düzenlendi. Eğitimlere katılanlara "İşyerlerinde Ortak İSG Kültürü Oluşturulması"  eğitim sertifikaları verildi. Eğitim programlarımız, tüm şubelerimizi kapsayacak şekilde yıl sonuna kadar devam edecek.